Във Великобритания се роди първото бебе от трима родители
- Наука
- Текст:
Снимка: golossovesty.ru
Британски учени създадоха ембрион, използвайки генетичен материал от трима души
Във Великобритания се роди първото бебе, създадено с помощта на използването на ДНК на трима души, като част от процес, насочен към предотвратяване наследяването от деца на нелечими заболявания от родителите.
За това съобщава EuroNews.
Процедурата за митохондриално донорство (MDT) използва тъкани от яйцеклетки от здрави жени-донори за създаване на ембриони, свободни от вредните мутации, които майките им носят.
В ембрионите сперматозоидите и яйцеклетките на биологичните родители се свързват с митохондриите - миниатюрни структури, подобни на батерии, взети от яйцеклетката на донора. Полученото бебе има ДНК на майката и бащата, както и малко количество от ДНК на донора.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
Планираните за днес преговори между САЩ и Иран в Швейцария са отменени
Една четвърт повече свръхбогати в Европа за последните пет години
Над 16 хиляди км: най-дългият в света полет без кацане ще бъде въведен през 2027 г.
Франция е обхваната от екстремна жега
КЕШ клуб
300
3 000
30 000