Freedom House констатира влошаване на ситуацията със свободата в интернет
- Интернет
- Текст:
Снимка: CC0 Public Domain
Американската неправителствена организация Freedom House в новия си рейтинг "Свобода в мрежата" посочи, че през последната година ситуацията в целия свят се е влошила
Отбелязва се, че това се случва за 12-та поредна година.
Според рейтинга ситуацията със свободата в интернет се е влошила в 28 държави, ситуацията се е подобрила в 26 страни.
Исландия, Естония и Коста Рика са сред лидерите по ниво на свобода в интернет в класацията за 2022 г.
На последните позиции са Иран, Мианмар и Китай.
Авторите на доклада смятат, че основните проблеми са масовото блокиране на неудобни за властите сайтове в редица страни, цензурата и влошаването на ситуацията със сигурността на личните данни на потребителите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Тръмп обяви дата за подписване на сделка между САЩ и Иран
„Най-щурото“ Световно първенство досега (втора част)
„Най-щурото“ Световно първенство досега (първа част)
Първият ден на SpaceX на борсата е на път да направи Мъск трилионер
Кристалина Георгиева: икономическите условия се влошават
САЩ не могат да компенсират недостига на втечнен природен газ в Украйна и Европа
Цените на петрола и природния газ отново падат
Кой ще изпълни химна на Световното първенство по футбол?
Нидерландия откри първата в света ферма за производство на месо без клане на животни
КЕШ клуб
300
3 000
30 000