Freedom House констатира влошаване на ситуацията със свободата в интернет
- Интернет
- Текст:
Снимка: CC0 Public Domain
Американската неправителствена организация Freedom House в новия си рейтинг "Свобода в мрежата" посочи, че през последната година ситуацията в целия свят се е влошила
Отбелязва се, че това се случва за 12-та поредна година.
Според рейтинга ситуацията със свободата в интернет се е влошила в 28 държави, ситуацията се е подобрила в 26 страни.
Исландия, Естония и Коста Рика са сред лидерите по ниво на свобода в интернет в класацията за 2022 г.
На последните позиции са Иран, Мианмар и Китай.
Авторите на доклада смятат, че основните проблеми са масовото блокиране на неудобни за властите сайтове в редица страни, цензурата и влошаването на ситуацията със сигурността на личните данни на потребителите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
КЕШ клуб
300
3 000
30 000