
Торонто минава на слънчева енергия за линейките си
- Соларна енергия
- Източник: АФП
- Автор:

Торонто обяви, че ще модернизира своя парк от линейки със соларни панели и хибридни електрически двигатели, за да намали замърсяването в най-големия град в Канада, съобщи АФП.
Федералното правителство, което си постави за национална цел намаляване на въглеродните емисии с 30% под нивата от 2005 г. до 2030 г. съгласно Парижкото споразумение, е предвидило 1,1 милиона канадски долара (830 000 щатски долара) за подобренията.
Кметът на града обяви, че парите ще бъдат използвани за инсталиране на слънчеви панели на покривите на 215 линейки и ще бъдат купени 60 електрически двигателя, захранващи медицинската апаратура в превозните средства.
Освен това ще бъде финансирано плащането за хибридно електрическо задвижване в повече от 100 линейки, за да се спести гориво и да бъдат намалени емисиите - общ еквивалент на премахването на около 2900 автомобила от пътищата за една година.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
