Гръцкият гражданин, заразен с щама омикрон, е бил напълно ваксиниран
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Гръцкият гражданин, заразен с щама омикрон в Йоханесбург, е бил напълно ваксиниран, съобщи гръцката обществена телевизия ERT
В Гърция в четвъртък беше потвърден първият случай на инфекция с щама омикрон на пациент с леки симптоми под карантина, съобщиха на брифинг министърът на здравеопазването Танос Плеврис и ръководителят на Националната организация за обществено здраве EODY Теоклис Заутис.
Заболелият гръцки гражданин пристигнал от Южна Африка в Крит през европейска държава на 26 ноември сутринта. Той си направил бърз тест на летището, който бил отрицателен.
На следващия ден той имал леки симптоми. Мъжът си правил бързи тестове всеки ден, на 29 ноември тестът се оказал положителен и е направен и PCR тест. Във връзка със съмнение за инфекция с щама омикрон е проведено изследване, което го е потвърдило.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Световните цени на какаовите зърна рязко се понижиха
Цените на газа в Европа паднаха с четири процента
Американците плащат почти цялата цена на вносните мита, наложени от Тръмп
Китай купува руски петрол с рекордни отстъпки, въпреки по-хладния тон към Русия
Тръмп разкри още една причина да иска Гренландия: сърдит е на Норвегия
Митническите заплахи на Тръмп изстреляха златото и среброто до нови рекорди
В САЩ IT гигантите ще бъдат задължени да плащат за изграждането на електроцентрали
Илон Мъск поиска до 134 млрд. долара от OpenAI и Microsoft за измама
Тръмп иска $ 1 милиард за постоянно място в Мирния съвет (за Газа)
КЕШ клуб
300
3 000
30 000