Колко често ще е необходимо да се поставят ваксини
- Здравеопазване
- Текст:
Снимка: стопкадър Euronews
Ръководителят на BioNTech има отговор
Ваксината срещу COVID-19 вероятно ще трябва да се прилага всяка година, какъвто е случаят с грипа.
Тази прогноза направи главният изпълнителен директор на BioNTech Угур Шахин в интервю за Bild am Sonntag.
Той нарече ваксината, разработена заедно с Pfizer, много ефективна.
Шахин отбеляза, че нивото на защита от ваксината ще намалява четири месеца след въвеждането, но до деветия месец срещу сериозно заболяване то все още ще бъде доста високо.
Шахин препоръчва повторни ваксинации, за да се "освежи" имунният отговор.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
КЕШ клуб
300
3 000
30 000