
В Полша призоваха политиците да се ваксинират публично
- ЕС
- Текст:

Полските политици от партиите „Право и справедливост" и „Левица" - Томаш Латос и Аркадиуш Иваняк - в ефира на Polskie Radio 24 призоваха политиците публично да се ваксинират срещу COVID-19.
Те обясниха призива си с необходимостта да се популяризира ваксинирането и да се освободи обществото от „ненужни страхове“ преди новата ваксинация.
Според изследванията само един на всеки трима души в Полша е готов да се ваксинира срещу COVID-19, ако ваксината е налична, но почти половината не възнамеряват да го направят.
Отношението към ваксинациите зависи от отношението към болестта и възрастта на анкетираните - като правило делът на готовите за ваксинация е по-висок в по-горните възрастови категории, както и сред тези, които сериозно се страхуват от заразяване.
Сподели

Актуална информация за епидемичната обстановка на 07.03.2021 г.

Носенето на две защитни маски едновременно е неефективно

Екологично: В Швеция ще открият най-големия завод за водородна стомана

Мобилните приложения, които събират най-много лични данни

Инсталация на гора ще изникне в центъра на Лондон

Производителите на компютри се сблъскват с дефицит на компоненти

Изкуствен интелект се научи да чете човешки мисли

Тедрос Гебрейесус сравни пандемията от коронавирус с война
