
Google удължи поддръжката на браузъра Chrome за Windows 7
- Киберсигурност
- Източник: Google
- Автор:

По-рано Google планираше да прекрати поддръжката на браузъра за Windows 7 през юли 2021 г. Компанията обясни, че решението за удължаване е взето на фона на трудностите, пред които са изправени много организации в различни сфери на дейност през 2020 г.
„За много организации някои от планираните проекти за информационни технологии могат да минат на заден план. След оценка на текущата ситуация и обратна връзка от нашите корпоративни клиенти, решихме да разширим поддръжката на Chrome за Windows 7 до 15 януари 2022 г. “, обясняват от Google.
Компанията добави, че до 21% от търговските партньори на Google не са завършили прехода към Windows 10.
Microsoft прекрати поддръжката на операционната система Windows 7 през януари 2020 г. Краят на поддръжката означава, че компанията няма да пуска нови системни актуализации, включително корекции на защитата, но тази версия все още може да се използва на компютри.
Това се съобщава в блога на Google.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Медицинските съвети на изкуствения интелект могат да ни заблудят

Златото отбеляза добра седмица

Китай изведе на ниска орбита нова партида интернет сателити

Nestlé ще съкрати 16 000 работни места в предприятията си по света

Световните цени на петрола се повишават

В САЩ започна делото за най-голямата криптоизмама

Руски космонавти за първи път в историята описаха гледката от космоса за незрящи

Борсовите цени на портокаловия сок спаднаха до най-ниското си ниво от 2022 г.
