Управителят на БНБ Димитър Радев е дал положителна проба за коронавирус
- България
- Източник: БНР
- Автор:
Снимка: БГНЕС
От вчера той се намира под карантина в домашни условия.
Управителят на Българската народна банка Димитър Радев е дал положителна проба за коронавирус, след като си е направил PCR тест на 27 октомври. Това съобщава БНР.
От вчера той се намира под карантина в домашни условия. Общото му състояние е добро и той продължава да изпълнява дистанционно основните си задължения. По определени оперативни въпроси Радев ще делегира отговорности на съответните подуправители за времето на карантината.
Обществеността и екипът на централната банка ще бъдат информирани своевременно за развитието на здравословното му състояние.
Продължава карантината и на премиера Бойко Борисов, който също е с положителен тест, в добро състояние и продължава да работи онлайн. В изолация е и главният прокурор Иван Гешев, който е бил контактен на заразен член от семейството си.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Повече от половината мигранти, преминали в испанския анклав Сеута, се завърнаха в Мароко
Мъск с мрачни прогнози за икономическото бъдеще на САЩ (втора част)
Мъск с мрачни прогнози за икономическото бъдеще на САЩ (първа част)
Броят на жертвите на ебола в Конго нарасна до 1521
Нобелист предизвика Илон Мъск да дари богатството си
Нов тунел под Алпите ще свърже Италия и Австрия
Унгария обяви извънредно положение заради сушата
Цените на медта скочиха с над 20%: българската енергетика може да остане без поддръжка
Цените на газа в Европа се повишиха с 2%
КЕШ клуб
300
3 000
30 000