В Германия започнаха да охлаждат пътищата с вода заради екстремните горещини
- Свят
- Текст:
Снимка: Bild
Властите в Германия се опитват да охладят пътната настилка и да предотвратят затваряне на пътища, както вече се е случвало по време на предишни горещи вълни. При високи температури битумът в асфалта омеква и може да излезе на повърхността. Пътят става лепкав, появяват се деформации, а тежките автомобили бързо разрушават настилката.
Подобни мерки се тестват и в други региони, включително в Северен Рейн-Вестфалия и Хесен.
Жегата вече е довела до реални затваряния на пътища. Така например в Хамбург заради повреден асфалт е затворена пътна лента с дължина над два километра, най-вероятно до понеделник. При старите бетонни настилки опасността е друга — плочите се разширяват, повдигат се и се напукват.
По-рано беше съобщено, че аномалната жега в Европа е довела до човешки жертви.
Още по темата във
facebook