
Скандинавските индекси изпреварват водещите европейски индекси
- Фондови борси
- Източник: MarketScreener
- Автор:

След силно увеличение на азиатските индекси миналата седмица Nikkei спадна с 1,6%, а Hang Seng - с 0,3%. Само Shanghai Composite е на положителна територия с + 0,6%. Можем също да отбележим силна корекция на индекса на Kospi, Сеулската фондова борса, който спадна с 5,5%.
Тенденцията на фондовите пазари се движи и надолу в Европа. Euro Stoxx 50 спадна с 1,5%. CAC 40 се развива по същата траектория (-1,5%). Италия (-1,7%) и Footsie 100 (-1,6%) преживяват леко по-рязък спад. Но Испания поема удара, намалявайки с 2,5%, докато страната вече изостава от съседите си през 2020 г. Само DAX изглежда се откроява (-1%) и, както обикновено, OMX Nordic 40, което е нагоре с 0,3%.
В САЩ вече не е изненада, че Nasdaq продължава ралито си и се е увеличил с 2,6%, докато S&P 500 е близо до нулата (+ 0,5%). Що се отнася до DowJones, той е в червена територия от -0,5% за миналата седмица.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
