
САЩ ще разрешат на Samsung да доставя на Китай оборудване за производство на чипове
- Икономика
- Текст:

Министерството на търговията на САЩ ще удължи разрешението за внос в Китай на оборудване за производство на чипове за памет от компаниите Samsung Electronics и SK Hynix, съобщава Reuters.
На тези доставчици няма да им се налага да получават каквито и да било разрешителни документи.
Също така американското Министерство на търговията ще разшири списъка с технологии, разрешени за внос в Китай, тъй като от това зависи навременното обновяване на оборудването от компаниите в САЩ.
Отбелязва се, че при Samsung действа производството на NAND-памет в китайския Сиан, а SK Hynix произвежда DRAM-чипове в Уси и NAND-памет в Далиан. При това това и двата южнокорейски доставчици са инвестирали в китайските предприятия милиарди долари.
Очаква се правителството на САЩ да обяви удължаването на техните разрешителни до седмица. На другите компании ще им се наложи да получат специални лицензи за търговия с Китай.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Рекордно количество изгорели газове са попаднали в атмосферата тази година

Петролът за първи път се превърна в основна експортна стока на САЩ

Джаджите на бъдещето: Какви устройства ще използваме след 30 години

Покупките на полупроводниково оборудване в Китай са нараснали с 42%

Финландия ще започне производството на артилерийски снаряди за Украйна

През 2022 г. българската икономика леко „изсветлява“ спрямо година по-рано

Bloomberg: Орбан помоли ЕС да отложи обсъждането на преговорите с Украйна

Великобритания се завръща в ключови научни програми на Европейския съюз
