
Повече от половината „модерни роби“ се намират в най-богатите страни
- Работна сила
- Текст:

Според доклад на Walk Free Foundation принудителният труд продължава да се насърчава в 20-те най-богати страни и се изчислява, че повече от половината от „модерните роби“ в света живеят в тези страни. Тази цифра се оценява на повече от 50 милиона души.
В доклад на фондацията, правозащитна група, която се фокусира върху „модерното робство“, се казва, че шест страни от Г-20, един от които е Европейският съюз, имат най-голям брой хора в модерно робство - или принудителен труд, или принудителни бракове.
Според АП Индия оглавява класацията с 11 милиона души, следвана от Китай с 5,8, Русия с 1,9, Индонезия с 1,8, Турция с 1,3 и САЩ с 1,1 милиона, предава Танюг.
Най-малко модерно робство има в Швейцария, Норвегия, Германия, Холандия, Швеция, Дания, Белгия, Ирландия, Япония и Финландия, които също са членове на Г-20.
Принуда за работа или брак
Дори в тези страни хората са принудени да работят или да се женят въпреки високото икономическо развитие, равенството между половете, социалното благосъстояние и политическата стабилност, както и много силната съдебна система, се посочва в доклада.
Миналия септември доклад от 2021 г. на Международната организация на труда и ООН и Walk Free изчисли, че 50 милиона души живеят в „модерно робство“, като 28 милиона са в принудителен труд и 22 милиона в принудителни бракове.
Това е увеличение с 10 милиона от 2016 г.
aljazeera.net
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
