
Стокообменът ни с Швейцария надхвърля половин милиард евро
- Икономика
- Текст:

Стокообменът ни с Швейцария през 2021 г. надхвърля половин милиард евро, като отбелязва увеличение от над 22%. Това стана ясно по време на среща между министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов и посланика на Конфедерация Швейцария Н.Пр. Раймунд Фурер.
„Уверен съм, че организирането на срещи за представяне условията за бизнес в България ще доведе до засилване на сътрудничеството между нашите страни в различни области“, каза министър Стоянов.
Двамата обсъдиха общи действия за насърчаване на потенциала между двете държави в секторите машиностроене, електротехника, електроника и ИКТ. Министър Стоянов подчерта и опитът на Швейцария в областта на дуалното обучение, чийто модел България успешно прилага в сферата на образованието последните няколко години.
На срещата присъства и заместник-министърът на икономиката и индустрията Димитър Данчев, както и г-н Ролф От, заместник-ръководител на мисията у нас.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

В Германия откриха голямо находище на литий

Тръмп иска да инвестира във Венецуела

Полската гранична охрана отри тунел под граничната бариера с Беларус

Медиен скандал във Великобритания: ВВС разпространява необективна информация

100 хиляди души: Мъск посочи броя на първите колонизатори на Марс

Медицинските съвети на изкуствения интелект могат да ни заблудят

Златото отбеляза добра седмица

Китай изведе на ниска орбита нова партида интернет сателити
