
Oxfam: Милиардерите създават милиони пъти повече парникови газове от обикновените хора
- Екология
- Текст:

Това заключение направиха експертите на британската благотворителна организация Oxfam, които анализираха инвестициите на 125-те най-богати милиардери в света
Според проучването емисиите на парникови газове от частни самолети и яхти на богаташите са хиляди пъти по-високи от тези на обикновения човек, а емисиите на въглероден диоксид са милиони пъти по-високи.
Тези няколко милиардери взети заедно имат същите „инвестиционни емисии“ като въглеродния отпечатък на цели държави, като Франция или Аржентина, според експерта Нафкот Даби. Отбелязва се, че милиардерите средно са инвестирали 14% от инвестициите си в замърсяващи индустрии.
По-рано генералният секретар на ООН Антониу Гутериш заяви, че човечеството „се насочва към климатичния ад на пълна скорост“.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Кои личностни черти повишават риска от развитие на хипертония?

Криптовалутата на Тръмп е донесла на семейството му $5 млрд.

Руската армия предвижда отделни части за войници с ХИВ

Китайски хакери са проникнали в данните на Тръмп и Дж. Д. Ванс

Цените на петрола отново падат

Disney ще плати $ 10 милиона за незаконно събиране на данни за деца

Путин предлага на Зеленски среща в Москва и референдум за териториите в Украйна

Нов скок в цената на златото, докато борсовите индекси бавно се възстановяват

Във Ватикана отвори врати училище за фермери
КЕШ клуб
300
3 000
30 000