
Реките в целия свят са замърсени с лекарства
- Екология
- Текст:

Потенциално токсични нива на фармацевтично замърсяване са открити в една четвърт от реките в света, установи проучване на Националната академия на науките (PNAS), съобщи Sky News на 15 февруари.
Изследователи от цял свят са изследвали повече от 1000 населени пункота на 258 реки, включително Темза в Лондон и други водни пътища на Обединеното кралство.
Проучването включва също река Амазонка в Бразилия, заедно с реки в големите градове като Делхи, Ню Йорк и Гуанджоу.
Анализ на Йоркския университет е установил фармацевтично замърсяване на реките на всеки континент с никотин и неговия метаболит котинин, кофеин и парацетамол, са открити навсякъде, включително Антарктида.
В реките на всеки континент са открити различни химикали, като бета-блокери, антибиотици, антидепресанти, сънотворни и антихистамини.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Вградиха компютър директно в тъканта на дреха

Путин: Русия никога не е възразявала срещу членството на Украйна в ЕС

Златото с нова рекордна цена

Производството в еврозоната се разраства след труса от митата на Тръмп

Дефектна стока? Какви са правата ни и как да ги защитим?

Китай инсталира най-мощната вятърна турбина в света

ЕС иска да взема решения за външната си политика с квалифицирано мнозинство

Умен стетоскоп открива основни сърдечни заболявания за 15 секунди
