
Мадагаскарски министър се спаси с 12 часа плуване след катастрофа с хеликоптер
- Актуално
- Текст:

Екипът е осъществявал спасителна мисия в североизточната част на страната, проучвайки район, където е потънала пътническа лодка. Смята се, че най-малко 39 от пасажерите ѝ са загинали, съобщиха официални лица вчера.
В акаунта си в Twitter президентът на Мадагаскар Андри Раджоелина изразява скръбта си за загиналите, както и уважението си към работата на Серж Гелѐ и другите двама офицери, пътували за спасителната мисия до морския град Махамбо, съобщи ВВС.
Причината за катастрофата на полицейския хеликоптер не е ясна. Серж Гелѐ казва, че е плувал „от 7:30 снощи до 7:30 тази сутрин". Висшият полицай няма наранявния, но е получил хипотермия.
„Не ми е било времето да умирам. Просто бих искал да излъчите това видео, за да го види моето семейство, колегите и членовете на правителството и да знаят, че съм жив и здрав“, каза от носилката на път към болницата 57-годишният Серж Гелѐ, който си е помагал в плуването с една от седалките на хеликоптера.
Той е полицейски служител от три десетилетия, а от август е назачен за министър на мадагаскарската полиция.
„Серж винаги е бил страхотно издръжлив в спорта и поддържаше този ритъм като министър, на практика е точно като 30-годишен... има стоманени нерви“, казва един от колегите му. И очевидно, добрата форма му се отплаща.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара

Какво цели поредното нарушение на полското въздушно пространство

Борсовите цени на газа в Европа са стабилни във вторник

Цените на петрола се повишават с 1%

На добър час през новата учебна 2025/2026 година!
