
Мексико иска от производители на оръжие компенсация от $10 милиарда
- Свят
- Текст:

Мексиканското правителство заведе дело срещу американски производители на оръжие, като твърди, че те са отговорни за кръвопролитията в страната, пише Euronews
Сред ответниците са Beretta, Colt, Glock и Smith & Wesson.
В Мексико заявиха, че компаниите знаят, че улесняват контрабандата на оръжия в страната, но не правят нищо, за да я спрат.
"Ще намалим трафика на оръжие в Мексико, тъй като тези, които произвеждат, насърчават и одобряват този трафик от САЩ, не могат да останат безнаказани. Компаниите трябва да прекратят тази безотговорна практика, която носи смърт в Мексико", каза външният министър на Мексико Марсело Ебрард.
Мексиканските власти изчисляват, че 70% от оръжията, внесени в страната от наркокартели, са произведени в САЩ. Само през 2019 г. с тях са убити 17 000 души, съобщи правителството.
Сега Мексико иска компенсация от производителите - най -малко 10 милиарда долара.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Полската гранична охрана отри тунел под граничната бариера с Беларус

Медиен скандал във Великобритания: ВВС разпространява необективна информация

100 хиляди души: Мъск посочи броя на първите колонизатори на Марс

Медицинските съвети на изкуствения интелект могат да ни заблудят

Златото отбеляза добра седмица

Китай изведе на ниска орбита нова партида интернет сателити

Nestlé ще съкрати 16 000 работни места в предприятията си по света

Световните цени на петрола се повишават

В САЩ започна делото за най-голямата криптоизмама
КЕШ клуб
300
3 000
30 000