
Картина, рисувана от Уинстън Чърчил, бе продадена на търг за 1,8 милиона долара
- Свят
- Текст:

През март тази година друго платно на легендарния британски министър-председател бе продадено от Анджелина Джоли за $ 11,6 млн.
Картина на бившия министър-председател на Великобритания Уинстън Чърчил бе продадена на търг за 1,8 милиона долара в Ню Йорк, съобщи на сайта си аукционната къща Phillips.
Картината е маслена, с размер 76 на 63,3 см, нарисувана е през 1921 г. На платното са изобразени гора и ров с вода близо до малко британско градче. Базовата оценка на платното е била 1,5-2 милиона долара. Картината е принадлежала на покойния гръцки предприемач Аристотел Онасис.
В началото на март тази година друга картина на Чърчил - „Кула на джамията Кутубия”, бе продадена на аукцион на Christie's за близо 11,6 милиона долара. Платното бе пуснато на търга от актрисата Анджелина Джоли.
На снимката: Кулата „Кутубия” в Мароко
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Един от най-големите медийни холдинги ще плати на Тръмп $ 16 милиона обезщетение

Златото и петролът запазват позициите си

Безработицата в еврозоната през май неочаквано нарасна

Някои детайли от „сватбата на века”

ЕС скложи край на безмитния селскостопански внос от Украйна

Японски учени разработиха кръв, съвместима с всички кръвни групи

Дуелът Мъск - Тръмп с нова схватка

В Китай се проведе първият в страната турнир по футбол между хуманоидни роботи

Първият в историята спътник за производство на чипове в космоса беше изведен в орбита
КЕШ клуб
300
3 000
30 000