Иран и Обединените арабски емирства възобновиха търговските си отношения
- Политики
- Текст:
Търговията между Иран и Обединени арабски емирства е възобновена, заяви ръководителят на отдела за търговски услуги към Организацията за развитие на търговията на Иран Мохамад Садег Ганадзаде.
„Сега, след завръщането на относителното спокойствие в региона, наблюдаваме изпращане на стоки и контейнери от пристанище Джебел Али към Иран. Търговията постепенно се увеличава. Надяваме се, че тя постепенно ще се върне към нормалните си предвоенни нива“, цитира думите на Ганадзаде иранската информационна агенция IRNA.
Министърът на външните работи на Обединени арабски емирства, Шейх Абдула бин Зайед Ал Нахаян, проведе в петък телефонен разговор със своя ирански колега Абас Арагчи, по време на който двамата обсъдиха ситуацията в региона след подписването на меморандум за разбирателство между Иран и Съединени американски щати.
По време на разговора външният министър на Обединени арабски емирства подчерта значението на изпълнението на условията на меморандума, зачитането на принципите на суверенитета и добросъседските отношения, както и гарантирането на свободата на корабоплаването в Ормузкия проток.
Също така Шейх Абдула бин Зайед Ал Нахаян изрази надежда, че настоящите преговори ще доведат до положителни резултати, които ще осигурят трайна сигурност и стабилност в региона.
Още по темата във
facebook