Премиерът Главчев се срещна с представители на религиозните общности в България
- Важно от "Общество"
- Текст:
Националният съвет на религиозните общности в България (НСРОБ) е успешен пример как трябва да съжителстват различните религии
Това заяви министър-председателят Димитър Главчев по време на срещата си с представители на Съвета днес.
В хода на срещата премиерът беше запознат с дейността на НСРОБ през изминалите няколко години.
Подчертано беше, че моделът, по който е създадено сдружението е уникален и в последствие е възприет и в други европейски страни. Целта му е да съдейства за постигането на общите цели за добруването на българските граждани.
Премиерът Главчев приветства активността на сдружението в подкрепа на инициативи за междурелигиозен диалог и толерантност.
Министър-председателят изрази готовност служебният кабинет да осигури финансови средства, с които да бъде подпомогната дейността на Националния съвет на религиозните общности в България.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
„Барселона“ разпродаде облигации за 105 милиона евро само за два часа
Цените на природния газ в Европа ускориха ръста си до близо 4%
В Италия глобиха с 2,5 милиона евро фалшиви спонсори на Олимпийските игри
Великобритания национализира British Steel
Тръмп обвини Китай, че през 2020 г. се е намесил в президентските избори
Нов риск пред петролните доставки
Светът е футбол: финалистът Аржентина в риск от дисциплинарни мерки
Швейцария се присъедини към Европейския пристанищен алианс
Цените на природния газ в Европа се повишиха до 655 долара за хиляда кубични метра
КЕШ клуб
300
3 000
30 000