
Американците не са променили мнението си за помощта за Украйна
- Актуално
- Текст:

През последните няколко години институтът публикува годишнотото си проучване с въпроси за отбраната и националната сигурност преди законодателите и лидерите в двата сектора да се съберат на Националния форум по сигурност, наречен на името на Роналд Рейгън. Тази година срещата започна на 1 декември и ще продължи през целия уикенд, информира Breaking Defense.
Някои скорошни проучвания посочиха, че американската общественост е колеблива по отношение военната помощ за Украйна. Проучване на Reuters/Ipsos от октомври например установи, че 41% от анкетираните смятат, че САЩ „трябва да предоставят оръжия на Украйна“.
Според анкетата на Института „Рейгън” обаче, 59% от американците подкрепят военната помощ за Киев - приблизително същото ниво, установено от проучвания от юни и ноември 2022 г. Същото е и разделението по политически партии: помощта за Киев подкрепят 75% от демократите и 49% от републиканците.
„Въпреки медийните предположения или дебатите, които виждате в Конгреса на САЩ, подкрепата за Украйна не намалява и всъщност е стабилна, силна и последователна“, казва Рейчъл Хоф, директор по политическите въпроси в Института „Рейгън”. Една от причините според нея е възможността за по-свободни и детайлни отговори на въпроса: „Като цяло подкрепяте ли или се противопоставяте на изпращането на американска военна помощ в Украйна?“
Независимо от причината, директорът на Института "Роналд Рейгън" Роджър Закхайм предположи, че въпреки дебатите в Конгреса, голям спад в подкрепата за Украйна е малко вероятен. Доминираната от републиканците Камара на представителите все още не е придвижила внесеното през октомври искане на Белия дом за допълнителен бюджет от $105 милиарда за Украйна, Израел и Индо-Тихоокеанския регион. Спорните моменти са разходите за Украйна и допълнителните средства за по-добра охрана на границата между САЩ и Мексико.
Но анкетата на Института „Рейгън” установи, че проблемите по южната граница на САЩ са „най-важен въпрос” за едва 4% от респондентите, 41% казват, че биха подкрепили участие на американската армия във войната с наркокартелите в Мексико, докато 46% са против такова решение. Според анкетираните, САЩ трябва да съсредоточат военните си сили в Близкия изток (31%), Източна Азия (25%) и Европа, включително Русия (19%).
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ

САЩ и Украйна могат да подпишат тази седмица сделката за ресурсите
