
Лагард: Лихвите ще останат високи толкова, колкото е необходимо
- Финансови инструменти
- Текст:

За постигането на тази цел възнамеряват да поддържат високи лихви, заявиха регулаторите на международна икономическа конференция,
Лихвените проценти в еврозоната трябва да останат високи и толкова дълго, колкото е необходимо. Това заяви на симпозиум в Джаксън Хоул ръководителят на Европейската централна банка Кристин Лагард.
През изминалата година основната лихва в еврозоната се е увеличила от 0,5% на 3,75%. Това е най-рязкото увеличение от пускането на единната европейска валута. Лагард настоява, че въпреки вече постигнатия напредък, инфлацията все още е далеч от заветната цел от 2%. Днес средното ниво за еврозоната е 5,3%.
Федералният резерв на САЩ избира същите средства за борба с инфлацията, каза неговият председател Джеръм Пауъл.
В петък той съобщи, че трябва да се извърви дълъг път за постигане на целите, но не изключи, че на следващото заседание Фед ще запази лихвения процент там, където е сега, вместо да го повишава допълнително.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Слушането на любимата музика намалява интензивността и нивата на болка

Практично правосъдие: жена, нападнала сервитьорка, ще работи като... сервитьорка

Решават съдбата на единственото у нас държавно киностудио „Аудиовидео Орфей"

Всички заведения на McDonald`s ще бъдат оборудвани със системи за изкуствен интелект

Ръст на брутния вътрешен продукт с 1,8% за третото тримесечие показват данните на НСИ

Китай забавя темпото

Румъния открива консулство в Пловдив

Търговците превключиха от биткойн към търговия с Ethereum
