
Китайски учени първи в света клонираха арктически вълк
- Знание
- Текст:

Първото бебе се роди през юни, а второто ще се появи на бял свят в "следващите два-три дни".
„Преди сто дни се роди първият в света клониран арктически вълк, организирахме пресконференция, за да станем свидетели на този важен ден заедно и аз вярвам, че това не е само постижение на SinoGene и Harbin Polar Park, но и нашият нов опит и пробив в областта на защитата и отглеждане на застрашени диви животни,” каза Ми Джидонг, главен изпълнителен директор на SinoGene.
Mi Jidong също така отбеляза, че "след много трудности, поглеждайки назад, разбираме, че всичко си е струвало."
Съобщава се, че първото вълче се е родило в лабораторията SinoGene в района Changping в Пекин на 10 юни 2022 г., по поръчка на Harbin Polar Park. Ученият обясни, че соматични клетки са взети от проба от кожа на женски див арктически вълк на име Мей, докаран в Харбинския полярен парк от Канада през август 2006 г., а куче бигъл е станало сурогатна майка.
Ми Джидонг обясни, че подобна процедура е безопасна, а здравето и продължителността на живота на клонираните животни не се различават от обикновените. Така например вълчицата Мая доживя до 17 години и почина през август 2021 г., но година преди това успя да стане донор на клетки за клониране на вълчици.
Zhao Jianping, заместник генерален директор на SinoGene, каза, че вълчето е тежало 520 грама при раждането и е достигало 22 сантиметра дължина.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


Екстремни температурни промени: посочена е причината за блекаута в Европа

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война
