
Румънски милиардер се разби със самолета си
- ЕС
- Текст:

Частният самолет се е стоварил върху празна офис-сграда, в югоизточната част на Милано. Всичките осем пътници са загинали.
Сред жертвите са съпругата на Петреску, 30-годишният му син и италианският бизнесмен Филипо Нашимбене, със съпругата си и малкото им дете.

Самолетът, насочил се към остров Сардиния, е паднал, след като е излетял от от миланското летище Линате. Според съобщенията, последният въпрос, който диспечерът е задал на пилота, бил „Защо се отклонихте?”
Причините за катастрофата се разследват. Някои свидетели твърдят, че самолетът се е запалил във въздуха.
Дан Петреску е един от най-богатите хора в Румъния. Състоянието му се оценява на три милиарда евро. Ръководил е мощна строителна фирма, собственик е на верига хипермаркети и търговски центрове.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Масивна вятърна турбина само с един оборот може да захранва дом 48 часа

Нови перовскитни слънчеви панели могат служат около 30 години

Около 1 милион смъртни случая в Латинска Америка са причинени от екстремни температури

Ателиетата ще могат да са със статут на жилища, предвижда нова наредба

Мускулно-скелетните увреждания са на 2-ро място в икономическите загуби за обществото

Какво ще поръчате за обяд – пиле от грах или свинско от слънчоглед?

36,2% от предприятията в България осъществяват иновационна дейност, сочат данните на НСИ

Турция обновява железопътния си транспорт в сътрудничество с Испания
