В Китай започнаха да чипират униформите на учениците
- Технологии
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Благодарение на чипа в училищната униформа учителите и родителите могат да проследят точното местоположение на децата
Начално училище в Джухай, южен Китай, експериментално е започнало да вгражда микрочипове в дрехите на учениците, за да проследи тяхното местоположение.
Това съобщава France Info.
Благодарение на това устройство родителите могат да следят в реално време колко дълго са били в столовата или тоалетната.
Ако ученикът влезе в „опасната зона“, системата изпраща предупреждение до учители и родители. Тази система също им позволява да общуват с деца, тъй като чипът автоматично се свързва със системата за съобщения.
Инициативата за микрочипиране на учениците в обществото беше посрещната с противоречия. Мнозина смятат, че Китай е прекалил с електронното наблюдение и сравняват тази иновация с електронна гривна.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
По-ниски цени на петрола и оживление на борсите след разговор между САЩ и Иран
В Ормузкия проток е забелязан „зомби-танкер“
Златото и среброто губят позиции
Ултиматумът на Тръмп повиши цената на петрола
САЩ оцениха приходите на Русия вследствие на облекчаването на санкциите срещу нефта
В Япония енергоблок на най-голямата в света АЕЦ отново беше включен в мрежата
В Германия съобщиха за наличие на следи от антибиотици в яйца от Украйна
Die Zeit: В Германия до края на годината могат да затворят хиляди магазини
Reuters: Словения ограничи дневната продажба на гориво
КЕШ клуб
300
3 000
30 000