Най-големият американски автомобилен производител се отказва от бензина
- Екология
- Автор:
Снимка: pixabay
General Motors, най-големият производител на автомобили в САЩ, възнамерява до 2035 г. да се откаже напълно от бензиновите и дизеловите автомобили, за да се съсредоточи изцяло върху електрическите. Към 2040 г. General Motors трябва да стане въглеродно неутрален, съобщава CNBC.
Според Дейн Паркър, директор по въпросите на устойчивото развитие, в близко бъдеще компанията иска да постигне рентабилност на новото направление. Ръководството е уверено, че ще успее да реши задачата, въпреки технологичните проблеми.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
Планираните за днес преговори между САЩ и Иран в Швейцария са отменени
Една четвърт повече свръхбогати в Европа за последните пет години
Над 16 хиляди км: най-дългият в света полет без кацане ще бъде въведен през 2027 г.
Франция е обхваната от екстремна жега
КЕШ клуб
300
3 000
30 000