
Почина Лари Кинг
- Важно от "Общество"
- Текст:

Лорънс Харви Зайгър (Lawrence Harvey Zeiger) e известен американски журналист.
Роден е в семейство на еврейски емигранти. Първото му предаване е в регионална радиостанция в Маями през 1957 г. Води токшоу по телевизия CNN, наречено „Larry King Live". Предаването е записано в книгата на рекордите „Гинес“ като предаване с най-дълъг живот в ефир.
Почти няма световна личност от политиката или шоубизнеса, която да не е гостувала на Лари Кинг. Журналистът е направил повече от 50 000 интервюта за цялата си кариера.
След 25 години на екран, през лятото на 2010 г. Лари Кинг обяви, че напуска телевизията, за да прекарва повече време със семейството си.
След напускането на CNN води предаванията „Larry King Now“ и „Politickling with Larry King“, излъчвани по телевизионния Russia Today (RT) America и онлайн канала Hulu.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:


Фридрих Мерц: Дипломатическите средства за мир в Украйна са изчерпани

Украйна се надява да получи от ЕС още €20,1 млрд. помощ до края на годината

Литва и Финландия ще произвеждат противопехотни мини

Преминаване към еврото: Какво е важно да знаем като потребители

Bloomberg: макар да отрича, Китай подкрепя военната промишленост на Русия

Хутите атакуваха втори гръцки товарен кораб за два дни

Нидерландски и норвежки изтребители ще патрулират над Източна Европа
