Хакери атакуваха СЗО и десетки здравни организации по цял свят
- Интернет
- Източник: Bloomberg
- Автор:
Снимка: pixabay
Организации, които се борят срещу COVID-19, бяха нападнати от хакери.
Според британския Национален център за киберсигурност и Американската агенция за инфраструктура и киберсигурност, организации, участващи в борбата срещу разпространението на коронавируса, са били атакувани от хакери.
Според представители на специалните служби вероятната цел на тези действия е била събиране на информация, свързана с пандемията от COVID-19.
Сред целите са национални и международни здравни организации в областта на здравеопазването, фармацевтични компании, лаборатории и местни власти, пише Bloomberg.
Според представители на специалните служби вероятната цел на тези действия е била събиране на информация, свързана с пандемията от COVID-19.
Сред целите са национални и международни здравни организации в областта на здравеопазването, фармацевтични компании, лаборатории и местни власти, пише Bloomberg.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Oracle е съкратил 21 000 работни места в последната година
ЕС ще отключи милиарди евро инвестиции
Mythos 5 на Anthropic хакна Агенцията за национална сигурност на САЩ
SpaceX стартира емитирането на облигации
Експлозия в най-големия център за производство на втечнен природен газ в света
Как Илон Мъск стана трилионер
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
КЕШ клуб
300
3 000
30 000