МРРБ започва регионални консултации по Интеррег програмите за периода 2028-2034 г.
- България
- Текст:
Снимка: Министерство на регионалното развитие и благоустройството
Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) стартира срещи със заинтересованите страни по подготовката на новите програми за териториално сътрудничество в периода 2028-2034 г. , съобщиха от пресцентъра на Министерството.
Целта е местните общности – администрации, културни институции, неправителствени и бизнес организации, да се запознаят с първите варианти на документи и приоритети за новия програмен период и да се включат с предложения, които биха могли да се вземат предвид в процеса на програмиране.
Очаква се страната ни да продължи участието си в общо 12 Интеррег програми – като Управляващ орган на програмите със Сърбия, Република Северна Македония и Турция, като Национален орган на програмите с Румъния и Гърция и като национално звено за контакт по програмите „Черноморски басейн“, „Дунавски регион“, „Евромед“, „Интеррег Европа“, „Урбакт“, „Еспон“ и „Интеракт“.
Срещите ще бъдат във:
- Видин – 25.02.2026 г.
- Благоевград – 05.03.2026 г.
- Кюстендил – 06.03.2026 г.
- В. Търново – 09.03.2026 г.
- Варна – 10.03.2026 г.
- Бургас – 26.03.2026 г.
Допълнителна информация за мястото на срещите ще се публикува на сайта на МРРБ и на страниците и социалните мрежи на програмите.
Още по темата във
facebook