
Испанското кино разбива табутата с първите прожекции за нудисти
- Актуално
- Текст:

Свободомислещата аудитория се наслади на коледния трилър на Мариса Креспо и Мойсес Ромеро Tú no eres yo („Не си ти”) – също нудистка лента, в която много от зрителите са участвали като статисти. За съжаление нудистката прожекция в Мадрид в крайна сметка беше отменена, коментират натуристите.
Хуан Анхел Мансано, член на натуристката организация и един от статистите разказва пред El Pais за участието си във филма: „Мариса Креспо имаше нужда от хора на около 60 години, които да изпълнят голи един ритуал. Сцената е в края на филма и е важна. За нас беше грандиозно преживяване да участваме в снимките и освен това, фактът, че ние бяхме голи, помогна и на актьорите да се почувстват по-комфортно, играейки голи”
Изглежда, че идеята за прожекциите принадлежи именно на Мансано, който разказва, че е казал на режисьорката: „Би било наистина готино да гледаме филма голи“ – и очевидно сниманчият екип е приел идеята. Според Мариса Креспо, актът им е насочен срещу факта, че голотата все още генерира много табута и недоразумения.
Натуристките организации подпрепят идеята: „Говорете с който и да е нудист и той ще ви каже, че въпросът не е толкова в свалянето на дрехите, а много повече в премахването на наслоени предразсъдъци”, казва Сегимон Ровира, вицепрезидент на едно от нудистките сдружения.
Той посочи, че през зимата натуристите не могат да практикуват обичайния си начин на живот, така че организират закрити посещения на изложби или музеи, а сега и на филмови прожекции. „Не че насърчаваме хората да ходят на кино голи, но е добре голотата да се нормализира и да се отдели от всякаква сексуална конотация“, смята Ровира.
За Патакси Еспарза, президент на нудистката асоциацията във Валенсия, инициативата е „път към други възможности и нормализиране на нудизма“. Организаторите на голите прожекции не крият амбицията си да разширят обсега на подобни инициативи в „кулгурните пространства в цялата страна”.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Летище Пловдив ще бъде отдадено на концесия

Лавров: „Европа няма място на масата за преговори”

ЕС се готви за миротворческа мисия в Украйна

Лимитирана колекция тениски показва замърсения въздух, който дишаме

Какво се случи на Мюнхенската конференция по сигурността

Еврото е на кръстопът

САЩ затоплят отношенията с Беларус

Намаляването на количеството в опаковките заблуждава и ощетява потребителите
