
Еврокомисар Джентилони потвърди пълната подкрепа за влизане на България в Шенген
- ЕС
- Текст:

Двамата проведоха среща в Министерския съвет днес. В хода на разговора бяха обсъдени въпроси, свързани със съдебната реформа в България, борбата с корупцията и декарбонизацията.
Темите са ключови както за цялостното интегриране на страната ни в европейските институции, така и конкретно за реализирането на Плана за възстановяване и устойчивост на България.
Министър-председателят изтъкна, че правителството работи последователно по всички ключови въпроси и решава тежки проблеми, отлагани с години – както в сферата на върховенството на закона и борбата с корупцията, така и в енергетиката.
Премиерът отбеляза, че кабинетът действа в пълен синхрон с очакванията на Европейската комисия за напредък и подчерта, че през следващите седмици фокусът следва да бъде върху Народното събрание, където предстои да бъдат взети важни решения.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Борсите в САЩ поддържат ниво, Московската падна стремително

Предизвестените резултати от срещата Тръмп - Путин

Часове преди срещата Тръмп – Путин

Провал на преговорите за пластмасовото завърсяване

Белият дом отвръща на удара: Мъск загуби договор с американското правителство

Унгария остана без руски петрол заради украински удар по тръбопровода „Дружба”

Politico: Тръмп се наслаждава на ролята на „главен миротворец“

Цените на петрола се понижават в петък сутрин
