В САЩ разкриха кой ще спечели от санкциите срещу руския петрол
- Нефт и природен газ
- Текст:
Снимка: БНР
Кандидатът за президент на САЩ Бургум: за Китай са изгодни санкции срещу петрола от Русия
Губернаторът на щата Северна Дакота Дъг Бургум, претендиращ за номинацията за президент на САЩ от Републиканската партия, заяви, че от американските санкции срещу руския петрол печели Китай.
Един от аутсайдерите на първичните избори участва в първия партиен дебат, който беше игнориран от фаворита в състезанието Доналд Тръмп.
"Ние смятаме да спрем да купуваме петрол от Близкия изток и да започнем да купуваме батерии от Китай. Ние просто сменяме ОПЕК със Синопек и със закъснение, със закъснение администрацията на Байдън казва: "Не, ние ще наложим санкции на руския петрол", каза Бургум.
"Той поевтинява с 20%. И кой го купува? Китай", допълни той.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
Най-четено от Нефт и природен газ
КЕШ клуб
300
3 000
30 000