Тази година Китай ще построи 600 хил. базови станции 5G
- Интернет
- Текст:
Снимка: byrev/unsplash.com
Китай ще ускори изграждането и внедряването на 5G мрежи и ще насърчи научноизследователската и развойната дейност на 6G, заяви китайският министър на промишлеността и информационните технологии Джин Джуанлун
По-специално, само тази година в Китай ще бъдат изградени стотици хиляди базови станции за мрежи от последно поколение.
Сега Китай е в челните редици на развитието на 5G, каза министърът. Така страната вече е изградила повече от 2,54 милиона базови станции, а броят на потребителите на смартфони с поддръжка на 5G надхвърли 575 милиона души.
Според него тази година Поднебесната империя възнамерява да построи още 600 хиляди базови станции от пето поколение, тоест да увеличи броя им с почти една четвърт.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Борсовите цени на газа в Европа се понижават
Акведуктът Керетаро – паметник от розов камък
IATA предупреди за „неизбежно” поскъпване на самолетните билети
ЕС предлага сделка за Ормузкия проток по модела на Черноморската зърнена инициатива
Без изгледи за край на конфликта в Иран петролът продължи да поскъпва
Разходите растат? Ваучерите за храна помагат на служители и работодатели
Дисниленд показа на посетителите ново лице
В Италия от музей откраднаха картини на Реноар, Сезан и Матис
Астронавтите от Artemis като участници в експерименти: рисковете са подценени
КЕШ клуб
300
3 000
30 000