
"Да седнеш на два стола": Китай ще увеличи капацитета на вятърната и въглищната енергия
- Енергия
- Текст:

Китай възнамерява да удвои своите вятърни и слънчеви мощности до 2025 г., съгласно нова пътна карта, която също така позволява увеличаване броя на електроцентралите, работещи с въглища, за укрепване на енергийната сигурност.
За това съобщава изданието France 24.
По-рано Китай, който е най-големият замърсител на околната среда в света, изчисли, че трябва да удвои използването на вятърната и слънчевата енергия до 2030 г., за да изпълни ангажиментите си в рамките на Парижкото споразумение за климата.
Но същевременно през последните месеци Пекин също така увеличи зависимостта си от електроцентралите, работещи с въглища, за да поддържа своята икономика, тъй като световните цени на енергоносителите се увеличиха на фона на руската специална операция.
Документът за централно икономическо планиране на страната, публикуван в сряда, казва, че до 2025 година 33% от електроенергията, доставена на националната енергийна система, ще постъпва от възобновяеми източници, в сравнение с 29% през 2020 година.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара

Какво цели поредното нарушение на полското въздушно пространство

Борсовите цени на газа в Европа са стабилни във вторник

Цените на петрола се повишават с 1%

На добър час през новата учебна 2025/2026 година!

Русия избягва санкциите чрез бартерни сделки
