
В Украйна започнаха да функционират лагери за военнопленници
- Война
- Текст:

Главният прокурор на Украйна Ирина Венедиктова потвърди, че в Украйна са започнали да функционират лагери за пленени руски окупатори. Лагерите осигуряват централизирана изръжка на военнопленниците.
Това заяви Венедиктова в интервю за BBC Украйна.
Тя също така отбеляза, че за пленените отговаря специално създаден правоохранителен орган - Военна служба за правоприлагане.
"Лагерите ще позволят централизирано задържане на военнопленници, спазвайки всички норми на международното хуманитарно право", отбеляза Венедиктова.
По-рано Владимир Зеленски заяви, че някои пленени руски военнослужещи отказват да се върнат в Русия.
По данни на Генералния щаб на Военните сили на Украйна (ВСУ) за 21 дни от началото на пълномащабната война срещу Украйна, Русия е загубила около 14 хиляди души личен състав, 444 танка, 86 самолета, 864 единици автомобилна техника.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Румънски граничари задържаха украинска двойка с 1,4 милиона долара

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър
