Пентагонът заяви, че засега не планира да увеличи военния контингент в Европа
- Политики
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Военното присъствие на САЩ в европейските страни ще се увеличи само ако ситуацията около Украйна ескалира, каза говорителят на Пентагона Джон Кърби
По думите му засега не се говори за увеличаване на военнослужещите.
По време на брифинга Кърби обясни, че има две условия за изпращане на военните: ескалация на ситуацията в Украйна, както и съответно искане за помощ от съюзниците на САЩ в НАТО.
„Нито един от тези две непредвидени ситуации не се е случили“, каза говорителят на Пентагона, цитиран от пресслужбата на агенцията.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Гърция излъчи първия си астронавт
Европейското корабоплаване на фокус
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
КЕШ клуб
300
3 000
30 000