
Пети блок на АЕЦ „Козлодуй” беше включен в националната електроенергийна система
- Атомна енергетика
- Текст:

На 5 юни 2023 г. завърши плановият годишен ремонт на пети блок на АЕЦ „Козлодуй” и в 09:58 часа блокът беше включен в националната електроенергийна система след проверка от Агенцията за ядрено регулиране
По време на престоя, започнал на 30 април 2023 г., реакторът е презареден със свежо ядрено гориво.
Успешно са извършени предвидените за ремонтната кампания дейности за превантивно техническо обслужване и профилактика на оборудването, както и планираните мерки, свързани с дългосрочната експлоатация и повишаване на безопасността.
Съгласно технологичните изисквания са изпълнени необходимите изпитания и проверки, които потвърждават работоспособността и надеждността на съоръженията.
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй” работи в съответствие с графика за електропроизводство, съобщиха от атомната електроцентрала.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руската Интервизия се кани да засенчи Евровизия

TikTok се продава – но кои от активите му?

Арестуваха собственика на кораб, причинил опустошителния взрив в пристанището на Бейрут

Мъск купи акции на Tesla за един милиард долара

Какво цели поредното нарушение на полското въздушно пространство

Борсовите цени на газа в Европа са стабилни във вторник

Цените на петрола се повишават с 1%

На добър час през новата учебна 2025/2026 година!

Русия избягва санкциите чрез бартерни сделки
Най-четено от Атомна енергетика
КЕШ клуб
300
3 000
30 000