
Монтана е първият щат в САЩ, който напълно забрани TikTok
- Власт
- Текст:

„За да защитя неприкосновеността на личния живот на жителите на Монтана от Китайската комунистическа партия, забраних TikTok“, туитира Джанфорте.
Така Монтана стана първият американски щат, който забрани приложението.
Законът, който трябва да влезе в сила на 1 януари, забранява на TikTok да работи в Монтана и на магазини за приложения като Apple App Store и Google Play Store да го правят достъпен за изтегляне в щата.
Нарушенията на закона могат да доведат до глоби до $10 000 на ден. Санкциите обаче няма да се прилагат за потребителите.
В края на миналата година Конгресът на САЩ одобри законопроект за забрана на TikTok от телефони и електронни устройства на федералното правителство. През февруари Белият дом даде на всички федерални агенции 30 дни да премахнат китайското приложение от всички правителствени устройства.
На свой ред американските законодатели планират да разгледат законопроект, който ще позволи на американския президент да забрани изцяло TikTok.
Според американските власти китайските власти може да използват приложението за събиране на лични данни на американци.
TikTok има над 100 милиона потребители в САЩ.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Във Великобритания се оплакват от недостиг на вносни сирена

Биткойн с рекордна цена в началото на „крипто седмицата“

Въвеждането на еврото може да отслаби влиянието на некоректните търговци

Украинци, които не одобряват руската агресия, няма да могат да влизат в Русия

Китай отчита рекорден износ въпреки замразяването на търгоията със САЩ

ЕС и Мексико са готови да продължат „митническите” преговори със САЩ

Украйна и Азербайджан подписаха пътна карта за енергийно сътрудничество

В ЕС заявиха готовност за въвеждане на контрамерки срещу САЩ
