Зимбабве пуска в обращение златни монети за борба с инфлацията
- Финанси - икономика
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
Секторът на наличното злато трябва да стабилизира националния финансов пазар и да увеличи броя на инвестиционните инструменти, налични в страната
Това съобщава южноафриканската радиостанция SABC.
Властите на Зимбабве пуснаха в обращение свои собствени златни монети, предлагайки да ги купуват всички, както в страната, така и в чужбина. Това съобщи в понеделник южноафриканската радиостанция SABC.
Създаването на сектор за налично злато в паричната система на Зимбабве има за цел да стабилизира националния финансов пазар, да противодейства на инфлацията и да увеличи броя на инвестиционните инструменти, налични в страната.
Радиостанцията посочва, че по този начин Зимбабве се присъедини към Южна Африка, която от 1967 г. сече собствена златна монета - крюгерранд, която има статут на законно платежно средство.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Тръмп обяви дата за подписване на сделка между САЩ и Иран
„Най-щурото“ Световно първенство досега (втора част)
„Най-щурото“ Световно първенство досега (първа част)
Първият ден на SpaceX на борсата е на път да направи Мъск трилионер
Кристалина Георгиева: икономическите условия се влошават
САЩ не могат да компенсират недостига на втечнен природен газ в Украйна и Европа
Цените на петрола и природния газ отново падат
Кой ще изпълни химна на Световното първенство по футбол?
Нидерландия откри първата в света ферма за производство на месо без клане на животни
КЕШ клуб
300
3 000
30 000