В Египет започна строителството на първата АЕЦ
- Атомна енергетика
- Текст:
Снимка: fotolia.com/ frag
С участието на Русия
Днес започна строителството с участието на Русия на първата в Египет атомна електростанция (АЕЦ) "Ел Дабаа". Това съобщиха от държавната корпорация "Росатом".
На площадката на бъдещата атомна централа се състоя тържествена церемония по изливането на първия бетон, ознаменуваща фактически старта на строителството на АЕЦ, отбелязват от руската компания.
АЕЦ "Ел Дабаа" ще бъде разположена в областта Матрух на брега на Средиземно море, на 350 километра от египетската столица Кайро.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Експлозия в най-големия център за производство на втечнен природен газ в света
Как Илон Мъск стана трилионер
В Германия направиха признание за необичайния изход от Втората световна война
Илон Мъск призова властите в САЩ да раздават пари на гражданите
В Швейцария започнаха преговори между Иран, САЩ и Катар
Куба започва мащабна приватизация
САЩ нанесоха удар по кораб, за който се предполага, че е превозвал наркотици
Планираните за днес преговори между САЩ и Иран в Швейцария са отменени
Една четвърт повече свръхбогати в Европа за последните пет години
Най-четено от Атомна енергетика
КЕШ клуб
300
3 000
30 000