
Руските IT специалисти масово имигрират в Южна Америка
- IT
- Текст:

Изданието Financial Times публикува материал за руските "цифрови номади" - IT специалисти, които сега напускат страната. Съобщава се, че много от тях избират страни от Южна Америка.
Журналистите в частност разговарят с 39-годишния Максим Артюшенков, който се премества заедно със семейството си в аржентинския град Буенос Айрес. Според него в Южна Америка се преместват предимно специалисти и предприемачи, които са имали намерение да развиват бизнес в международен план, но са се сблъскали с препятствия след 24 февруари.
Изданието отбелязва, че Южна Америка е привлекателна за руснаците с комфортните условия за бизнес и "спокойното отношение към текущите геополитически събития". Владимир Рувински, професор от Колумбийския университет ICESI дори говори за "нова вълна" на емиграция.
А управителят на една от инвестиционните компании в Дубай Алексей Соловьов заявява, че от началото на март е получил 40 запитвания от руски предприемачи. Той смята, че в региона се формира руски технологичен хъб.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Атака с камион остави единадесет жертви и много ранени във Ванкувър, Канада (обновена)

Писмо на оцелял от „Титаник“ се продаде на търг за £ 300 000

Не само животинският, но и растителният протеин влияе върху растежа на мускулната маса

"Механизъм на принудата". Разкриха кога Зеленски ще подпише мирния договор

Eвропейски компании увеличават доставките за САЩ в очакване на новите мита

Xiaomi показа мишка, клавиатура и други компютърни аксесоари, посветени на Хари Потър

Учени: 2000-годишна битка е унищожила екосистемата на блато в Китай

Папа Франциск "докосна умовете и сърцата" и искаше „да изгради мостове, а не стени“
