
Започна тестването върху хора на вирус, убиец на рака
- Здравеопазване
- Текст:

В интернет се появи информация за потенциален пробив в науката. Става въпрос за това, че в САЩ започна първата фаза на клиничните изследвания на нов метод за борба с напреднал стадий на рак.
За това съобщава Gizmodo.
Основната характеристика на метода е използването на специално въведен вирус. Учените заразяват раковите клетки с него и ги заставят да бъдат по-възприемчиви към работата на имунната система.
В първата фаза на изпитанията участват 100 пациенти. Всички те имат метастатични тумори. Първоначално те ще бъдат инжектирани с вируса, след което ще започнат курс на имунотерапия.
Съобщава се, че в рамките на предклиничните тестове този метод е показал отлични резултати. В това число в борбата с рака на дебелото черво, белия дроб, млечната жлеза и яйчниците при животни.
Приблизителните срокове за масовото въвеждане на новата методика засега остават неизвестни.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Измамни SMS-и за кражба на лични данни и пари заливат потребителите

Хакери заплашват да публикуват лични писма на екипа на Тръмп

Един от най-големите медийни холдинги ще плати на Тръмп $ 16 милиона обезщетение

Златото и петролът запазват позициите си

Безработицата в еврозоната през май неочаквано нарасна

Някои детайли от „сватбата на века”

ЕС скложи край на безмитния селскостопански внос от Украйна

Японски учени разработиха кръв, съвместима с всички кръвни групи
