Германия ще премахне повечето пандемични ограничения до 20 март
- ЕС
- Текст:
Снимка: https://pixabay.com/
В Европа все повече държави отменят мерките срещу COVID-19
Очаква се германският канцлер Олаф Шолц и федералните правителства да разгледат предложенията за премахване на повечето от ограниченията, дължащи се на COVID-19 до 20 март, според Асошиейтед прес.
През последните няколко дни заболеваемостта от коронавирус в Германия започна да намалява, но като цяло тя все още е на относително високо ниво в сравнение с нивата, регистрирани преди вълната на щама Omicron.
Редица европейски държави вече започнаха да облекчават наложените по-рано ограничения за ограничаване на разпространението на коронавируса.
Според портала Worldometers в Германия са регистрирани повече от 12,7 милиона случая на COVID-19, над 120 хиляди от тях са били фатални.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Защо в горещините сме по-раздразнителни
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
КЕШ клуб
300
3 000
30 000