
Вучич обвини фондацията Рокфелер, че финансира екологичните протести
- Свят
- Текст:

Сръбският президент Александър Вучич заяви, че антиправителствените протести, предизвикани от плановете на властите да разрешат на концерна Рио Тинто да добива литий в страната, са спонсорирани от чужбина
Като посочи фондация Рокфелер. Целта й, според Вучич, е да запази търговските си интереси и да свали правителството на Сърбия.
„Когато Рокфелер дава пари на този Манойлович (един от лидерите на протестите Сава Маноилович), те нямат нищо против. Тези чуждестранни фондове помагат за свалянето на правителството в Сърбия. Не това е същността на екологичните протести, защото, както казах, тези протести нямат нищо общо с екологията“, каза сръбският президент пред телевизионния канал Pink.
Така той подкрепи премиера Ана Брнабич, която по-рано също каза, че фондацията Рокфелер, USAID, Отворено общество и други британски и германски организации са участвали в протестите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Най-накрая McDonald's и Shell продават бизнеса си в Русия

Уволниха главния секретар на Министерството на икономиката и индустрията

Унгарският парламент преизбра Виктор Орбан за министър-председател

Може ли Африка да замени руския газ за Европа?

Властта и работодателите се договориха за енергийните компенсации

Общите разходи на домакинствата са се увеличили с 13,3%

Илон Мъск: Повече от 90% от потребителите на Twitter са ботове и фалшиви акаунти

През първото тримесечие на 2022 г. средният доход на населението нараства с 9,6%

ЕС очаква Унгария да подкрепи мерките против Русия заради инвестиции
КЕШ клуб
300
3 000
30 000