В Южна Корея роботи ще обучават деца на пеене, танци и бойни изкуства
- Свят
- Текст:
Снимка: ferra.ru
Целта е децата да се запознават още от малки с висшите технологии
В детските градини на Сеул в Южна Корея се появиха роботи, които в качеството им на нагледни средства обучават деца от три до пет години на пеене, танци и бойни изкуства. За това съобщава The Guardian.
Според Хан Дон Сог от отдела за грижи за децата към кметството на Сеул, такива роботи са необходими на децата още сега, за да ги запознаят с бъдещите технологии, което ще им помогне по-нататък в младежка и в зряла възраст.
Роботите се наричат Alpha Mini. Те канят децата да повтарят след тях и ги учат на пеене, танци и различни техники от бойните изкуства.
Всички модели са оборудвани с видеокамери, които правят снимки в реално време. Височината на роботите е 24,5 см. Alpha Mini изглеждат като обикновените детски играчки.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Нов повод за ескалация: САЩ заловиха танкер от руския сенчест флот
България се присъедини към визовата програма „Дигитален номад”
Протестиращите в Иран контролират два града
Цените на газа в Европа надхвърлиха 340 долара за хиляда кубични метра
Световните цени на рибата се повишиха до най-високото си ниво от декември 2023 година
Цените на кокосовото масло спаднаха до най-ниското си ниво от февруари миналата година
Борсовите цени на газа в Европа се повишиха с почти 3%
Йордановден във Вършец - празник на вярата и традицията
Мистериозен играч заложи, че Мадуро ще падне и спечели над $ 400 000
КЕШ клуб
300
3 000
30 000