
Европа въведе санкции срещу руски компании, занимаващи се с компютърна безопасност
- ЕС
- Текст:

Европейският съюз публикува нов санкционен списък, в който този път влезе голямата руска компания Positive Technologies, съобщава Forbes.
Основната й специализация е информационната сигурност. Компаниите "Итеранет" и "Поиск-ИТ", работещи в областта на информационните технологии и сигурността, също попаднаха в този списък.
Съобщава се, че причината за включването им в санкционния списък на ЕС са техните лицензи от Федералната служба за сигурност. (ФСБ). Такива лицензи се издават на организации, участващи в разработването на технологии за криптиране и защита на информация за руските разузнавателни служби, както и системи за събиране и анализ на големи бази от данни.
В разговор с Forbes представители на Positive Technologies потвърдиха причината за налагането на санкции срещу тях. В същото време те нарекоха този лиценз задължително изискване за всички водещи играчи в областта на киберсигурността в Русия. Фирмата също така подчерта, че санкциите няма да окажат никакво влияние върху бизнеса на компанията.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Противоречиви сигнали от правителството на Иран

Турция ще увеличи таксите за транзит на кораби през проливите с 15% от 1 юли

Цените на петрола скочиха

Британският премиер направи изявление относно изпращането на войски в Украйна

Създадоха първия в историята музикален албум на основата на записи от сеизмични вълни

Израел продължава ударите срещу Иран

Категоризираните апартаменти, стаи и къщи за гости са вписани в туристическия регистър

Второ военно огнище в Близкия изток (обзор)
