Brent поевтиня до 114,16 долара за барел
- Нефт и природен газ
- Текст:
Котировките на петрола падат в четвъртък след публикацията във Financial Times за готовността на Саудитска Арабия да увеличи производството в случай на значителен спад на добива на петрол в Русия поради санкциите
„Саудитска Арабия е наясно с рисковете и разбира, че не е в неин интерес да губи контрол върху цените на петрола“, е казал източник пред FT.
Тази сутрин августовските фючърси за Brent паднаха с $2,13 (1,83%) на лондонската борса ICE Futures до $114,16 за барел. В сряда Brent поскъпна с $0,69 (0,6%) до $116,29 за барел.
Юлските фючърси за WTI към този момент бяха по-евтини при електронната търговия на Нюйоркската търговска борса (NYMEX) с $2,21 (1,92%), до $113,05 за барел. По време на предишната сесия договорите се повишиха с $0,59 (0,5%) до $115,26 за барел.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
В Германия ще въведат забрана за полети над хранилища за радиоактивни отпадъци
През декември Русия ще увеличи добива на петрол с 41 хиляди барела на ден
Украински дронове навлязоха в територията на Русия
SpaceX ежегодно изстрелва толкова сателити, колкото всички останали, взети заедно
Годишната инфлация в еврозоната през октомври забави темпа си до 2,1 процента
Си Дзинпин нарече Китай идеално място за инвестиции
На Хелоуин безопасността трябва да е на първо място
Apple обяви рекордни печалби в края на фискалната година
Индия и САЩ подписаха 10-годишен пакт за сътрудничество в отбраната
КЕШ клуб
300
3 000
30 000