
Многохилядни антиковидни протести обхванаха Европа
- ЕС
- Текст:

Възмутени от въвеждането на частично блокиране, те се събраха въпреки отмяната на акцията от организаторите заради безредиците в петък в Ротердам. В резултат на сблъсъци с полицията 7 души са ранени, най-малко 20 са задържани, съобщи Euronews.


Във Виена имаше и хиляди демонстрации срещу наложеното от правителството общо блокиране от понеделник и задължителните ваксинации от февруари следващата година.
По данни на полицията в акцията са участвали около 35 хиляди души. Обстановката беше напрегната, имаше сблъсъци с полицията и задържания.
Около 3 хиляди протестиращи се събраха в центъра на италианската столица Рим.
Недоволни от това, което смятат за "налагане" на ваксинация, те се обявиха и против "зелените паспорти", без които няма да как да се работи, не може да се влезе ресторант, кино, фитнес или самолет.
Протести се проведоха и в Хърватия. Хиляди възмутени от въвеждането на сертификати за ваксинация излязоха по улиците на столицата Загреб, наричайки санитарните мерки, предприети от правителството от началото на пандемията, ограничение на свободите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Как се движат пазарите днес

Световните цени на петрола намаляват с 1,7%

Търговската война между САЩ и Китай застрашава и руската икономика

Amazon изстреля в орбита първите си интернет спътници

Край на последния европейски оазис със „златни паспорти”

Светът отбеляза рекордни военни разходи от края Студената война

СЗО заяви за ускоряване на развалянето на продукти поради глобалното затопляне

Въпреки разногласията заради търговската война, Китай ще сподели лунните проби със САЩ
