Франция ще замрази тарифите за газ за шест месеца
- Нефт и природен газ
- Текст:
Тарифите за газ във Франция ще бъдат замразени до април 2022 г. на фона на предстоящото увеличение на цените на газа
Това заяви френският премиер Жан Кастекс по телевизионния канал TF1.
Кастекс отбеляза, че след април цената на газа трябва да започне да намалява. Ръководителят на правителството добави, че ако мерките със замразяването се окажат недостатъчни, властите могат да увеличат броя на специалните ваучери, които се предоставят на гражданите за плащане на електричество.
Както вече съобщи Кеш, на 30 септември цената на ноемврийските фючърси за газ според холандския индекс TTF скочи рязко до 1177,6 долара за хиляда кубически метра.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Великобритания разкри руска връзка зад най-скъпо струвалата кибератака
Тежка криза във Volkswagen
Apple загуби второто място в класацията на най-големите компании в света
Ирак обмисля излизане от ОПЕК
Китай пусна на вода най-големия в света контейнеровоз, задвижван с метанол
За финансирането на НАТО може да се създаде специална банка
Илон Мъск отново е „само“ милиардер
ЕС планира да намали разходите на бизнеса с € 8 милиарда годишно
Най-четено от Нефт и природен газ
КЕШ клуб
300
3 000
30 000