Кои валути са поскъпнали най-много спрямо долара от началото на годината
- Инвест
- Текст:
Бразилският реал е поскъпнал най-силно спрямо долара от началото на годината
Бразилският реал, австралийският долар и норвежката крона са поскъпнали най-много спрямо долара от началото на годината, сочи анализ на публични борсови данни.
Така например бразилският реал е поскъпнал спрямо американската валута с цели 7,1%. На второ място се нарежда австралийският долар с ръст от 6,54%, а на трето – норвежката крона (повишение от 6,16%).
Освен тях в първата петица влизат мексиканското песо (4,82%) и малайзийският рингит (4,3%).
В същото време най-силно спрямо американската валута е отслабнала турската лира – с 2,14%. Освен нея по-осезаема динамика са показали непалската и индийската рупия (и двете – с по 1,28%), както и хонконгският долар (с 0,56%).
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
ОПЕК оцени дела на петрола и природния газ в световния енергиен баланс до 2050 година
Мирното споразумение, петролът, борсите
В Европа нараства търсенето на електромобили на фона на поскъпването на горивата
Борсовите цени на природния газ в Европа спадат с пет процента
Русия и Индия преговарят за съвместен добив на редки минерали в Сибир
Лидерите на G7 договориха нови санкции за Русия .
Избягвайте резервации на нощувки чрез платформи за безплатни обяви и социални мрежи
Сделката между САЩ и Иран – мирно споразумение или временно затишие
Огнището на ебола в Африка беше определено като репетиция за нова глобална пандемия
КЕШ клуб
300
3 000
30 000